Competiţie sportivă
|
LDR | 00085nx j2200049 | |
---|---|---|
001 | 179921 | |
250 | $a Competiţie sportivă | |
901 | $a a $b a |
Lucrări:
221 lucrari in 221 publicatii in 1 limbi
H.C. Constanţa a părăsit cu fruntea sus scena europeană : Polonezii de la Slask Wroclaw au cîştigat - MFN=32815
de:
(Text tipărit)
Culturism: Cupa Farul - ediţia a XVI-a - MFN=23429
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Clubul Sportiv Farul se prezintă : 14 secţii de mare performanţă
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Box : Memorialul "Dumitru Petrişor" - ediţia a III-a - MFN=25084
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Aur şi bronz pe echipe la Europenele din Danemarca
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Cupa "Marea Neagră" la Kung-Fu şi-a derulat prima ediţie
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Ciclism-Cupa Speranţelor Olimpice - MFN=27584
de:
Fieraru, Lucian
(Text tipărit)
Cupa speranţelor [la fotbal] : Memorialul Gheorghe Ola - MFN=26396
de:
Cîrjă, Lucian
(Text tipărit)
Cupa "Shaolin Callatis" la Kung-fu, la prima ediţie : Pe urmele maeştrilor chinezi
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Atletism : Grand Prix - etapa I : Ionuţ] Pungă şi [Evelina] Lisenco [C.S. Farul] au ocupat primele locuri - MFN=26526
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Subiecte
Fotografie, artă fotografică
Bibliografie dobrogeană
Femeile și societatea
Copii
Comunism
Club sportiv
Rugby
Sport
Şah
Delta Dunării
Sănătate și igienă publică
Peşti
Jocuri
Elevi
Tineret
Oraşe
Campionate mondiale
Fotbal
Studenţi
Fitness
Gimnastică
Box
Obiceiuri populare
Arte marţiale
Hipism
Mamaia
Staţiune turistică
Constanţa, judeţ
Tătari
Staţiuni turistice
Bilanţ
Atletism
Tulcea
Sportivi dobrogeni
Jocuri olimpice
Sport de performanţă
Sporturi
Familie
Iahting
Bridge
Biliard
Ciclism
Karate
Înot. Sărituri. Jocuri acvatice
Presă
Universitate
Kung Fu
Cluburi sportive
Tulcea, oraş
Învăţământ sportiv
Handicapaţi
Persoane cu handicap
Concursuri
Tenis. Tenis de câmp
Tulcea, judeţ
Staţiune balneoclimaterică
Sportivi constănţeni
Caiac-canoe
Culturism
PRICOP, Mitică
Pescuit sportiv
Surfing
Tenis de masă. Ping-pong
Învăţământ preuniversitar
Performanţe sportive
Oină
Boxeri
Sportivi
Handbal
Gimnastică aerobică
Echipe sportive
Grăniceri
Scrimă
Bricul MIRCEA
Liga Navală Română
Lupte
Nevăzători
Academia Navală "Mircea cel Bătrân" Constanţa
Staţiune balneară
Municipiu
Navomodelism
Medalii
Sporturi nautice
Învăţământ de marină
Lacul Siutghiol
Ziua Marinei Române
Mihăilescu, Cristian
GHEORGHE, Ionuţ
Olimpiada. 28. Atena. 2004
Persoane defavorizate
Gimnastică artistică
Campionate naţionale
Ambarcaţiuni de agrement
Tenismeni
Pugilişti
Yachting
Liceu
Comună
Judeţ
Staţiune
Bilanţ anual
Premii
Jandarmi
Poliţişti
Conferinţă de presă
Olimpiada. 27. Sydney. 2000
Grup şcolar sportiv
Club
Concursuri internaţionale
Direcţie judeţeană
Campionat internaţionaL
Campionate balcanice
Campioni
Campioni naţionali
COJOCARU, Daniel
LISENCO, Evelina
Concursuri sportive
Cros
Competiţie sportivă
PUNGĂ, Ionuţ
FILIMON, Andrei
Juniori
Competiţii naţionale
Memorial sportiv
Campionate europene
MARIN, Cristina
Medaliaţi
Campioni mondiali
Campioni balcanici
Kaiac-canoe
Campioni olimpici
Clasament sportiv
Olimpiadă
Sponsori
Turneu internaţional
Concursuri naţionale
Casă de cultură
Nataţie
Cupa FARUL
Unitate militară
Competiţii internaţionale
Medalie
Campionate internaţionale
CUPA DAVIS
Tecău, Horia
Regiune
Küreş
Volei
Turneu sportiv
Handbal masculin
Competiţie europeană
Competiţie internaţională
Lupte libere
Turneu de tenis
Volei feminin
Manifestări sportive
Club sportiv şcolar
FLOREA, Răzvan
Competiţii sportive
Trofeu
Scrabble
PANTELIMON, Gabriel
Competiţie naţională
Cupa României
Volei pe plajă
NICOLAI, Remus
Campionat balcanic
COJOCARU, Marius
Zvâncă, Ana-Maria
HAINAGIU, Ionela
Asociaţii sportive
TROFEUL INTERNAŢIONAL TECHIRGHIOL
Tg Secuiesc
NECULA, Iulia
CIOSU, Emilia
Trofeul TOMIS
TENIS CLUB IDU Mamaia
Clasament
Rezultate
VAŞTAG, FRANCISC
Yacht Club Regal
Meci internaţional
POHOAŢĂ, Mihaela
Regimentul 9 de Călăraşi "Regina Marioara a Jugoslaviei" Constanţa
MICU, Alexandru
Trofee
Campionat naţional
Lupte greco-romane
Federaţia Română de Box
ŞERBAN, Ion
Albert, Cristian
CRIMSCHI, Andra
MUŞAT, Cornel
LIŢĂ, Monica
Federaţia Română Sportul pentru Toţi
Limbău-Ciobanu, Mariana
Samara, Elizabeta
Gimnaste
Cupă
Nour, Constantin
Centura de Aur
OLTEANU, Silviu
DRAGOMIR, Toader
Motociclism
SPĂTARU, Cristine
DOROFTEI, Leonard
CUCIUC, Victor
Recorduri naţionale
Triatlon
Skijet
Hipodromul PALAS Constanţa
Dans sportiv
Sala Sporturilor Constanţa
Medalii-sportivi
Challenge Cup
Fitness
MAIORU, Ionel
Cupa ACADEMICUS
Cupa Mării Negre
Cupa Mircea
Clubul MAREA NEAGRĂ
Yacht DRIS
Creţu, Denis
HAŞOTI, Emanoil
Premianţi
AUSSIE OPEN
SAMI, Grigore
Kaiac-kanoe
RĂDULESCU, Aurică
COSTINIUC, Cornel
TILEAGĂ, Octavian
Yacht CRAI NOU
Yacht CRĂIŢA
Regata REGELE MIHAI I
"Regata Universităţilor din Constanţa" - concurs de yachting
Sport aerobic
Lăcătuş, Izabela
SPULBER, Cicerone
MIHAI Nichifor
Trofeul "Balzer"
Trofeul METAXA
Federaţia Română de Şah
Leu, Cristian
Trofeul Centrocoop
Cupa FREGATA