Concursuri naţionale
|
LDR | 00194nx j2200085 | |
---|---|---|
001 | 180732 | |
100 | $a arumy01010101ba0 | |
250 | $a Concursuri naţionale | |
675 | $a 06.063(498) | |
801 | 0 $a MD $b SIBIMOL | |
901 | $a a $b |
Lucrări:
62 lucrari in 62 publicatii in 1 limbi
"Premiul pentru complexitatea abordării problemelor de mediu" a fost obţinut de elevii constănţeni [de la Palatul Copiilor] - MFN=15633
de:
Gheorghe, Adriana
(Text tipărit)
In media res : revista Olimpiadei Naţionale de limba şi literatura română
de:
Cîrligeanu, Evelina
(Text tipărit)
Copiii de la Clubul Elevilor [Constanţa] au obţinut importante premii la concursurile desfăşurate în această vară - MFN=15698
de:
Gheorghe, Adriana
(Text tipărit)
Talente ale şcolii constănţene : Constănţeanul Dragoş Neagu, premiat cu bronz la Olimpiada Internaţională de Chimie ; un elev al Colegiului "Mircea cel Batrân" [Alexandru Petrencu] reprezintă Constanţa la concursul naţional "Pământul" - MFN=43724
de:
Baltă, Carmen Laura
(Text tipărit)
Premii şi diplome pentru câştigătorii concursului "Lumina Math"
de:
Enea, Anca
(Text tipărit)
AUR pentru [S.C.] Vie-Vin Murfatlar - MFN=38528 (În: Ziua, Vol./Nr.: nr. 9, p. 4, (Supliment Ziua de Constanţa), Data: 00/00/2002)
de:
(Text tipărit)
[MONUMENTUL închinat] memoriei martirilor de la Canalul Dunăre-Marea Neagră - MFN=8962
de:
(Text tipărit)
Premianţii Concursului Naţional de Balet "Oleg Danovski" - MFN=6619
de:
Măciucă, Mirela
(Text tipărit)
LA Campionatul Naţional de Navomodelism, doi elevi de la Palatul Copiilor [din Constanţa] au obţinut premiul I - MFN=22898
de:
(Text tipărit)
Al 9-lea Colocviu Naţionnal de Haiku, la Constanţa : 26-28 septembrie 2003] - MFN=45070
de:
Baltă, Carmen Laura
(Text tipărit)
Subiecte
Pictură
Haiku
Literatură română
Muzică pentru instrumente individuale
Bibliografie dobrogeană
Edituri dobrogene
Management
Copii
Arte vizuale
Premii literare
Sport
Balet
Învăţământ
Cultură
Sănătate și igienă publică
Boli
Sculptură
Elevi
Oraşe
Studenţi
Învăţământ superior
Învăţământ universitar
Contabilitate
Finanţe
Limba latină
Matematică
Muzică
Literatură marină
Vinuri
Administraţie publică locală
Geografie
SIDA
Arte marţiale
Poezie
Arte plastice
Folclor
Constanţa, judeţ
Informatică
Societăţi comerciale
Muzică corală
Învăţământ liceal
Tulcea
Canalul Dunăre-Marea Neagră
Cor
Filme de ficțiune. Dramatizări filmate
Ecologie generală
Balneologie
Bursă
Folclor muzical
Muzică populară
Reviste dobrogene
MICROSOFT
Fizicieni dobrogeni
Literatură
Concursuri literare
Monumente comemorative Monumente de război
Chimie
Vinificaţie
Universitate
Pictură religioasă
Concursuri
Balerini
Electronică
Tulcea, judeţ
Proiect ecologic
Staţiune balneoclimaterică
Bursă de studii
Ştiinţe economice
Revista TOMIS
Icoane
Oenologie
Instituţii de cultură
Învăţământ preuniversitar
Învăţământ militar
Militari
Olimpiade şcolare
Viaţă literară
Reviste şcolare
Muzeografi
Academia Navală "Mircea cel Bătrân" Constanţa
Municipiu
Navomodelism
Medalii
Concursul Naţional de Poezie şi Eseu Panait Cerna Tulcea
Manifestări culturale
Învăţământ de marină
Podgorii dobrogene
Editura EX PONTO
Liceu
Judeţ
Colectivitate temporară
Concursuri şcolare
Teatru de balet
Pictură marină
Burse
Instrumentişti
Grup şcolar
Premii
Jandarmi
MUNTEANU, Ana Maria
Club
Concursuri internaţionale
Liceu de artă
Competiţie sportivă
Kaiac-canoe
CODECS
Colegiu pedagogic
Colegiu
Colegiu naţional
Şcoală
Concursuri de matematică
Concursuri de muzică
Consiliul Britanic
Cerc şcolar
Concursuri naţionale
Medalie
Gală
Liceu teoretic
VLAD, Aurel
Concursuri de arte plastice
Învăţământ de artă
Ziua Internaţională a Mării Negre
Competiţii sportive
Cupa României
Filme scurt-metraj
Volei masculin
NEAGU, Dragoş
Olimpiade internaţionale
Petrencu, Alexandru
Dans popular
Elevi scriitori
Clasament
Top
Ministerul Educaţiei şi Cercetării
Bursieri
Post de televiziune
Concurs ALEXANDRU CIUCURENCU
Concurs GEORGE GEORGESCU
DANOVSKI, Ana Gabriela
Palatul Naţional al Copiilor Bucureşti
GANEA, Irina
GROSU, Magdalena Maria
VLADIMIROV, Iulia
Petcu, Abdulea
Premii naţionale
Comitetul Olimpic şi Sportiv Român
Concurs CONSTANTIN GĂVENEA
Liceeni
Concurs PANAIT CERNA
Concursuri de meserii
Cerc de pictură
Premianţi
Premii balet
SAMI, Grigore
Concurs GHEORGHE MIHOC
Copii talentaţi
RADU, Corina
Liga Naţională pentru Integrare Europeană
Artiști plastici dobrogeni
Cinema