Premianţi
|
LDR | 00155nx j2200073 | |
---|---|---|
001 | 195421 | |
100 | $a arumy01010101ba0 | |
250 | $a Premianţi | |
801 | 0 $a MD $b SIBIMOL | |
901 | $a a $b |
Lucrări:
67 lucrari in 67 publicatii in 1 limbi
Ştefan Cucu şi Ştefan Caraman, sărbătoriţi de Filiala Dobrogea a Uniunii Scriitorilor
de:
Gheorghe, Graţiela
(Text tipărit)
Solist al Companiei de Balet constănţene, premiat internaţional
de:
Gheorghe, Graţiela
(Text tipărit)
Premii şi diplome pentru câştigătorii concursului "Lumina Math"
de:
Enea, Anca
(Text tipărit)
Deşi nu a studiat astronomia la şcoală, Miruna Oprescu, elevă în clasa VIII-a la Liceul Teoretic "Ovidius" [din Constanţa] a reuşit să obţină Medalia de Argint la Olimpiada Internaţională de Astronomie din Bombay, India
de:
Enea, Anca
(Text tipărit)
Cele mai performante firme constănţene, premiate de C.C.I.N.A.
de:
Antohe, Dana
(Text tipărit)
Administraţia Porturilor Maritime a premiat operatorii portuari
de:
Maer, Mircea
(Text tipărit)
Trupa constănţeană "Record" [din cadrul Palatului Copiilor], premiată la Festivalul Naţional de Teatru pentru Elevi "G.A. Petculescu"
de:
Capelariu, Alina
(Text tipărit)
Trofeul "Dobroge, mândră grădină" a ajuns la [Adriana Diaconu din] Ploieşti
de:
Stîngă, Mirela
(Text tipărit)
Constantin Ofiţerescu, premiat încă o dată
de:
Niculescu, Marius
(Text tipărit)
Subiecte
Pictură
Fotografie, artă fotografică
Bibliografie dobrogeană
Literatură dobrogeană
Umor
Scriitori dobrogeni
Copii
Partide politice
Premii literare
Iconografie
Club sportiv
Sport
Balet
Caricaturişti dobrogeni
Publicişti dobrogeni
Cultură
Scriitori
Personalităţi
Sculptură
Actori
Actori dobrogeni
Medicină
Elevi
Tineret
Astronomie
Arte decorative
Oraşe
Mass media
Graficieni dobrogeni
Studenţi
Regizori
Învăţământ gimnazial
Academia Română
Gastronomie
Tineri
Pictori dobrogeni
Portul Constanţa
Matematică
Scriitori români
Teatru
Muzică
Turci
Ziare
Administraţie publică locală
Fundaţii
Critici de artă dobrogeni
Instituţii de învăţământ
Fizică
Arte plastice
Folclor
Primari
Constanţa, judeţ
Muzică uşoară
Ziarişti
Dirijori dobrogeni
Muzicieni dobrogeni
Cadre militare dobrogene
Bilanţ
Societăţi comerciale
Muzică corală
Asociaţii culturale
Învăţământ liceal
Tulcea
Jazz
Artă
Sculptori dobrogeni
Cor
Filme de ficțiune. Dramatizări filmate
Ecologie generală
Folclor muzical
Muzică populară
Carte
Reviste dobrogene
Literatură
Presă
Proiect
Organizaţii non-guvernamentale (ONG)
Umorişti dobrogeni
Chimie
Cluburi sportive
Tulcea, oraş
Handicapaţi
Persoane cu handicap
Concursuri
Organizaţii profesionale
Mazăre, Radu Ştefan
Tulcea, judeţ
Relaţii culturale
Manifestare culturală
Ecomonie
Revista TOMIS
BUCUŢA, Emanoil
Administraţie locală
Antrenori dobrogeni
Învăţământ preuniversitar
Performanţe sportive
Filmografie
Militari
Societate culturală
Expoziţie-fotografie
Sportivi
Manolescu, Nicolae
Ziar CUGET LIBER
Olimpiade şcolare
Societate comercială
Limba turcă
Caraman, Ştefan
Cucu, Ştefan
Activităţi portuare
Dirijori
Muzică clasică
Teatru de dramă
Licee
Lupte
Laureaţi
Societatea de Ştiinţe Istorice din România
Municipiu
Medalii
Periodice dobrogene
Manifestări culturale
Premii internaţionale
Performanţe şcolare
Performanţe profesionale
Ministere
Operatori portuari
Uniunea Scriitorilor din România- filiala DOBROGEA
Teatrul Naţional de Operă şi Balet "Oleg Danovski" Constanţa
Uniunea Compozitorilor şi Muzicologilor din România
Rugină, Sorin
CONSTANTINESCU, Nicuşor Daniel
Radio Constanţa
Festivaluri
Comună
Judeţ
Zile festive
Ministerul de Interne
Instrumentişti
Premii
Jandarmi
Poliţişti
Cetăţeni străini
Stagiune teatrală
Concursuri internaţionale
Uniunea Artiştilor Plastici
Competiţie sportivă
Festivaluri internaţionale
Hotărâre guvernamentală
Gospodărire locală
Colegiu naţional
Demnitari locali
Partidul România Mare
P.R.M.
Federaţia Română de Lupte
Concursuri naţionale
Instituţii de stat
Nataţie
Competiţii internaţionale
Diplomă de onoare
Oprescu, Miruna
Gală
Festivitate
Fundaţia culturală SORIN TUDOR Constanţa
Avansări în grad
Distincţii
U.A.P.
Olimpiade naţionale
Fundaţie culturală
Competiţie naţională
Cosmoiu, Alina
Orezeanu, Florin
Concursul Internaţional de Balet de la Sibiu
Dumbravă, Dan
SCHEELE, Jonathan
Diaconu, Adriana
Formaţie artistică
Trupa de teatru de copii RECORD Constanţa
Ziua Naţională a României
Clasament
Arghezi, Mitzura
Ministerul Educaţiei şi Cercetării
Brădăţan, Alexandru
N.A.S.A.
Trofee
Petrică, Gabriel
Elevi olimpici
LĂZĂROIU, Aurel
Bâcleşan, Adrian
DAMIAN, Constantin
DOBROTĂ, Virgil
FERARU, Adrian
Grade militare
MIRON, Cerasela
NICOLAE, Cristian
TURTOI, Gheorghe
Concursuri corale
Corul CANTILENA
Asociaţia Naţională a Bucătarilor şi Cofetarilor din România
Calenic, Andra
PRIOTEASA, Tiberiu
Carpuz, Teodora
Bedivan, Cristian Paul
Clubul Român de Presă
Concursul Coral AVRAM IANCU
Liceeni
Dans sportiv
Corul CALLATIS JUNIOR Mangalia
Legislaţie 1952
Anghel, Florin
Alexandrescu, Horaţiu
BULETE, Ana-Maria
Liceul de Artă GEORGE GEORGESCU Tulcea
Gorun, Cristian Sanda
Mîndru, Elena
LUCA, Oana Raluca
MANDEŞ, Leonard Alexandru
Tofolean, Ioana Teodora
SEMPRUN, Jorge
Premianţi
IBRAM, Remzi
Casa de producţie "Action Television Production" (ATP) Constanţa
Brehuţă, Cosmin
Bektaş, Gengiz
Centre de excelenţă
Centrul de Excelenţă Constanţa
Premiul "Mareşal Alexandru Averescu"
CÂMPEANU, Dinu
GROSU, Alexandru Ioan
IVAN, Vasile
Iancu, Laura
Bârzan, Ruxandra
Academia Internaţională CISCO
Telecentrul ICT4U Constanţa
Vasile, Radu, premiat CISCO
Ziaristică
Cinema